Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - O stomatologii

Stomatologia Gliwice

Przygotowanie poważnych zabiegów stomatologicznych

Poważne zabiegi stomatologiczne muszą być czasami przeprowadzane u osób w każdym wieku. Dlatego muszą być one przygotowane z uwzględnieniem wieku pacjenta oraz tego, jakiego rodzaju zabieg ma zostać u niego przep

Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - O stomatologii Stomatologia Gliwice
rowadzony. Wykonywaniem poważnych zabiegów stomatologicznych zajmują się doświadczeni stomatolodzy oraz chirurdzy zębowi. Sięgają oni podczas przeprowadzania tego rodzaju zabiegów po odpowiednie narzędzia i środki stomatologiczne. Starają się także wykonywać u swoich pacjentów odpowiednie badania obrazowe i pomagać im podczas potrzebnej rekonwalescencji po przeprowadzonym u nich zabiegu. Dzięki temu taki zabieg może być w pełni skuteczny, a jednocześnie bezpieczny. Dlatego warto zapoznać się z ofertą kilku gabinetów przed udaniem się do konkretnego gabinetu stomatologicznego.


Chirurgia szczękowa - definicja

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa


Wikipedia i ortodoncja

Ortodoncja ? dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja



© 2019 http://o-stomatologii.alda.bialystok.pl/